Lyžiarsky oddiel
Najnovšie komentáre
    Archív

    Andrea

    Kondičné testy 2016

    Dňa 22.10.2016 absolvovali naši lyžiari súťažných kategórií ( roč. 2009 a starší ) kondičné testy, ktoré každoročne organizuje náš klub v spolupráci s popradským lyžiarskym klubom ŠSDM Poprad. Profesionálnu úroveň týmto testom dáva aj technické zabezpečenie časomiery a spracovanie výsledkov firmou Sport Timing Slovakia, s.r.o. 

    Testy pozostávali z 11 disciplín:

    1. somatometria – výška, váha 

    2. beh na 50m – 30m medzičas

    3. hod plnou loptou 2kg 

    4. skok do diaľky z miesta 

    5. predklon na lavičke 

    6. obraty (60 s.) 

    7. zhyby, výdrž v zhybe na hrazde –

    8. člnkový beh 4x10m 

    9. prekračovanie palice 10x na čas 

    10. ľah-sed 2 min. 

    11. beh 12 min. 

    Výsledky testov preverili letnú prípravu lyžiarov. Tréneri, ale aj  samotní účastníci testov tak majú možnosť zhodnotiť stav a pokroky v kondícií, rýchlostných aj silových ukazovateľoch. 

    Plán tréningov 2016/2017

    ČASY A MIESTA TRÉNINGOV

    Tréningový deň

    Tréningová skupina

    Čas tréningu

    Miesto tréningu

    PONDELOK

    3

    16:00 – 17:30

    ZŠ Hradná – veľká telocvičňa

    PONDELOK

    1

    16:00 – 17:15

    Mestská športová hala – malá telocvičňa

    PONDELOK

    2

    17:30 – 19:00

    ZŠ Hradná – veľká telocvičňa

    UTOROK

    5

    16:00 – 17:30

    telocvičňa Hotelovej akadémie

    UTOROK

    4

    17:30 – 19:00

    ZŠ Nižná brána – stredná telocvičňa

    STREDA

    3

    16:00 – 17:30

    ZŠ Nižná brána – stredná telocvičňa

    STREDA

    1

    16:00 – 17:15

    Mestská športová hala – malá telocvičňa

    STREDA

    2

    17:30 – 19:00

    ZŠ Nižná brána – stredná telocvičňa

    ŠTVRTOK

    5

    16:00 – 17:30

    ZŠ Hradná – malá telocvičňa

    ŠTVRTOK

    4

    17:30 – 19:00

    ZŠ Hradná – malá telocvičňa

    PIATOK

    3

                             16:00 – 17:30

    Bicykel, v prípade nepriaznivého počasia balančné cvičenia  v telocvični Mestskej športovej haly Vlada Jančeka

    NEDEĽA

     4 + 5

     10:00 – 11:30

    Bicykel, v prípade nepriaznivého počasia balančné cvičenia  v telocvični Mestskej športovej haly Vlada Jančeka

    Tréningová skupina 5 – žiaci, juniori roč. 2004 a starší

    Mladší žiaci:
    Juraj Olekšák
    Marek Kapolka
    Filip Brutovský
    Dominik Vrážel
    Ján Husár

    Staršie žiačky:
    Nina Pažáková
    Martina Husárová

    Starší žiaci:
    Martin Uličný
    Alexander Hrivík
    Alex Cuker

    Juniorky:
    Dorotka Bičárová
    Lucia Vojtašeková
    Andrea Nagyová
    Viktória Hozzová

    Juniori:
    Jakub Modla
    Adam Richtarčík
    Radovan Šiška
    Roman Nagy