lyžiarsky oddiel

3. kolo VSLL- päť zlatých a dve strieborné medaily

Minulý víkend mali možnosť všetci naši pretekári zabojovať o ďalšie pohárové víťazstva a body v rámci pretekov Východoslovenskej ligy, Slovenského pohára žiakov aj Tatranskej lyžiarskej ligy.

V piatok sa konalo 2. kolo Tatranskej lyžiarskej ligy v lyžiarskom stredisku Lučivná. Náš tím posilnila nová členka nášho klubu Berta Hudinová, ktorá si takto vyskúšala „prvé“ preteky v súťažnom zápolení. V silnej konkurencii (nielen) poľských pretekárov sa najlepšie darilo v rámci kategórie najmladšie žiačky Mii Chorogwickej (3. miesto), v kategórií najmladší žiaci Maxikovi Brutovskému (2.miesto) a v kategórií staršie žiačky Martine Husárovej (3.miesto).

V sobotu 06.02.2016 sa konalo 3. kolo VSLL v lyžiarskom stredisku Spišské Bystré – Kubašok. Tu naši pretekári v plnom nasadení zabojovali o medailové umiestnenia a zo siedmich kategórií, v ktorých sme mali zastúpenie, pretekári nášho klubu získali prvé miesto v piatich kategóriách a v ďalších dvoch druhé miesto!! Najväčšiu radosť si užila hlavne Baška Sopková, ktorá ako mladšia vo svojej kategórií vybojovala 1. miesto.

A tu sú naši najúspešnejší z 3. kola VSLL:

mladší predžiaci: 
1. Brutovský Maximillián (2006)

mladšie predžiačky:
1. Mia Chorogwická (2006)

starší predžiaci:
2. Kapolka Marek (2004)

staršie predžiačky:
1. Sopková Barbora (2005)

staršie žiačky:
2. Bičárová Dorotka (2000)

juniori:
1. Nagy Roman (1998)

juniorky:
1. Nagyová Andrea (1995)

V sobotu a nedeľu pokračoval Slovenský pohár žiakov – Respect Cup 2016 tretím kolom v lyžiarskom stredisku SKI Bachledova na zjazdovke Furmanec. V obidvoch kolách – v obrovskom slalome aj slalome, sa najlepšie darilo Nine Pažákovej, ktorá si v oboch disciplínach vybojovala krásne 5. miesto.