lyžiarsky oddiel

Výsledky

Dnes odštartovala Tatranská lyžiarska liga 2016-mesto Kežmarok a jeho školy reprezentujú naši pretekári

1. kolo 14. ročníka medzinárodnej súťaže Tatranská lyžiarska liga 2016 dňa 29.01.2016 reprezentovalo 17 najlepších lyžiarov nášho klubu v žiackych kategóriách.

Prvý pretek, ktorý organizovalo mesto Zakopané, sa uskutočnil v lyžiarskom stredisku Hawran Jurgow v Poľsku.

Dnes sa najlepšie darilo našim najmladším a starším žiakom, ktorí bodovali na medailových pozíciách:

Najmladšie žiačky:
 4. Chorogwická Mia (2006) – ZŠ Nižná Brána

Najmladší žiaci:
2. Brutovský Maximillán (2006) – ZŠ Grundschule
3. Jurdik Ján (2007) – ZŠ Nižná Brána
4. Sloveňák Viktor (2008) – ZŠ Grundschule

Staršie žiačky:
2. Pažáková Nina (2002) – ZŠ Dr.D.Fischera
4. Husárová Matina (2002) – ZŠ Dr.D.Fischera

Starší žiaci:
4. Uličný Martin (2002) – ZŠ Nižná Brána
6. Šiška Radovan (2000) – ZŠ Nižná Brána

Celkové výsledky našich pretekárov tu: výsledky

 

Svetový deň snehu 2016 – všetci naši najmladší pretekári v TOP 3

Dňa 17.01.2016 sme sa s našimi najmladšími pretekármi zúčastnili verejných pretekov Svetový deň snehu 2016 – Ski Bandy Cup v Ski Centre Kubašok.

Úžasnú atmosféru umocnili výsledky našich pretekárov, ktorí si prvýkrát vyskúšali pretekať za súťažnú kategóriu mladší predžiaci a vo svojom „zahrievacom“ ročníku v tejto kategórií si všetci vybojovali medailové umiestnenia.

Janko Jurdik nedal nikomu šancu a s najlepším časom medzi mladšími predžiakmi skončil na 1. mieste. Oliver Pažák si vybojoval 3. miesto medzi chlapcami a Lenka Eliášová 3. miesto medzi dievčatami. 

V kategórií superbaby s druhým najlepším časom medzi chlapcami skončil Danko Uličný, tretí Miško Šoltys, šiesty najlepší čas mal Mano Matis, ôsmy Tomáško Olekšák a deviaty Marko Polomčák. Medzi dievčatami mala tretí najlepší čas Martinka Šoltysová a ôsmy Vaneska Hozzová. V tejto kategórií boli víťazmi všetci najmenší pretekári a domov si odniesli nielen pekné zážitky, ale aj medailu, diplom a drobné vecné ceny.

Podporiť nás prišla aj juniorka Viki Hozzová, ktorá si vo svojej kategórií vybojoval tiež 1. miesto.  

 

Slovenský pohár predžiakov – po 2. kole Mia Chorogwická prvá na Slovensku v kat. mladšie predžiačky

Slovenský pohár predžiakov odštartoval cez víkend 16.-17.01.2016 vo Veľkej Rači a Vrátnej – Paseky.

Našou najúspešnejšou pretekárkou v obidvoch kolách bola Mia Chorogwická, ktorá v kategórií mladšie predžiačky v prvom kole obsadila 2. miesto a v druhom kole 4. miesto, čím sa po dvoch kolách dostala na 1. miesto hodnotenia jednotlivcov medzi najlepšimi pretekármi Slovenska vo svojej kategórií.

Medzi chlapcami sa najlepšie darilo Maximilliánovi Brutovskému, ktorý v kategórií mladší predžiaci obsadil 16. a 11. miesto a v kategórií starší predžiaci Marekovi Kapolkovi, ktorý skončil v obidvoch kolách na 13. mieste.

Celkovo si naši predžiaci vybojovali priebežné 4. miesto v hodnotení najlepších klubov Slovenska v súťaži SLA – ROSSIGNOL Cup 2016.

V rámci pretekov SP sa konali verejné preteky superbaby, na ktorých sa na krásnom 4. mieste v obidvoch kolách umiestnila Radka Sloveňáková.

 

 

Slovenský pohár žiactva – Jasná 16.-17.1.2016

Slovenský pohár žiactva cez víkend 16.-17.1.2016 pokračoval ďalším kolom pretekov v lyžiarskom stredisku Jasná v slalome a v obrovskom slalome zjadového lyžovania.

V tomto kole sa najviac darilo mladšej žiačke Nine Pažákovej, ktorá v slalome obsadila 5. miesto a v obrovskom slalome 6. miesto.  

V náročnej konkurencii obstála aj ďalšia mladšia žiačka Martina Husárová, ktorá obsadila 9. miesto v slalome a 13. v obrovskom slalome. Na 11. mieste v obrovskom slalome starších žiačok bodovala aj Bičárová Dorotka.

Z chlapcov sa v slalome najviac darilo  Martinovi Uličnému, ktorý v kategórií mladších žiakov skončil na 7. mieste a Adamovi Richtarčíkovi, ktorý v obrovskom slalome starších žiakov skončil na 7. mieste.

V priebežnom hodnotení oddielov O putovný pohár Prezidenta SLA sa náš klub LO MŠK Kežmarok posunul na 8. miesto.

 

 

Prvý pretek LO MŠK Kežmarok – Slovenský pohár žiakov

Počas víkendu 9.-10. januára 2016 sa konali prvé preteky Slovenského pohára mladších a starších žiakov na Štrbskom Plese pod názvom „Respect Cup 2016“.
Na štart sa postavilo 166 pretekárov zo 46 klubov ÚAD.


Naším najúspešnejším pretekárom v tomto kole bol Martin Uličný, ktorý v kategórií mladších žiakov obsadil 1. miesto v slalome a 4. miesto v obrovskom slalome
v zjazdovom 
lyžovaní

V ostatných kategóriách sa najlepšie darilo Nine Pažákovej, ktorá v kategórií mladšie žiačky obsadila pekné 7. miesto v slalome.

Blahoželáme aj ďalším našim pretekárom, ktorých výsledky v konečnom poradí priebežne zabezpečili nášmu klubu
9. miesto medzi najlepšími klubmi Slovenska v súťaži O putovný pohár Prezidenta SLA.

VÝSLEDKY – SEZÓNA 2013 / 2014

1.kolo VSLL – Bachledova dolina DENY

2.kolo VSLL – Mlynky

3.kolo VSLL – Spišské Bystré

4.kolo VSLL – Bachledova dolina DENY

5.kolo VSLL – Furkotská dolina

Celkové poradie VSLL 2013/2014

1. kolo SLP mladších predžiakov – Martinské hole

1. kolo SLP starších predžiakov – Martinské hole

2. kolo SLP mladších predžiakov – Martinské hole

2. kolo SLP starších predžiakov – Martinské hole

3. kolo SLP predžiakov – Zuberec

4. kolo SLP predžiakov – Roháče-Spálená

5. kolo SLP mladších predžiakov – Lopušná dolina

5. kolo SLP starších predžiakov – Lopušná dolina

6. kolo SLP predžiakov – Mlynky

7. kolo SLP predžiakov – Čertovica

8. kolo SLP predžiakov – Jezersko

Celkové poradie SLP predžiakov 2013/2014

Celkové poradie SLP predžiakov – družstvá 2013/2014

1. kolo SLP žiakov – mladší žiaci GS – Zuberec

1. kolo SLP žiakov – mladšie žiačky GS – Zuberec

1. kolo SLP žiakov – starší žiaci GS – Zuberec

2. kolo SLP žiakov – starší žiaci SL – Opalisko

2. kolo SLP žiakov – mladší žiaci GS – Opalisko

2. kolo SLP žiakov – mladšie žiačky GS – Opalisko

2. kolo SLP žiakov – starší žiaci GS – Opalisko

2. kolo SLP žiakov – staršie žiačky GS – Opalisko

4. kolo SLP žiakov – mladší žiaci GS – Roháče-Spálená

4. kolo SLP žiakov – mladšie žiačky GS – Roháče-Spálená

4. kolo SLP žiakov – starší žiaci GS – Roháče-Spálená

4. kolo SLP žiakov – staršie žiačky GS – Roháče-Spálená

4. kolo SLP žiakov – mladšie žiačky SL – Roháče-Spálená

4. kolo SLP žiakov – starší žiaci SL – Roháče-Spálená

5. kolo SLP žiakov – mladší žiaci GS – Jasná

5. kolo SLP žiakov – mladšie žiačky GS – Jasná

5. kolo SLP žiakov – starší žiaci SL – Jasná

Celkové poradie SLP mladších žiakov 2013/2014

Celkové poradie SLP mladších žiačok 2013/2014

Celkové poradie SLP starších žiakov 2013/2014

Celkové poradie SLP starších žiačok 2013/2014

1.kolo Tatranskej lyžiarskej ligy – Jurgow

2.kolo Tatranskej lyžiarskej ligy – Lučivná

3.kolo Tatranskej lyžiarskej ligy – Bachledova dolina DENY

Celkové výsledky TLL 2013/2014

Strachan Cup 2014

Strachan Cup 2014 – superbaby – 1.kolo

Strachan Cup 2014 – superbaby – 2.kolo

2012/2013 – Celkové poradie VSLL

Východoslovenská lyžiarska liga 2012/13 – celkové poradie:

Juniori:          

2. Nagyová Andrea

Starší žiaci:   

2. Nagy Roman

Mladší žiaci:   

  4. Patuš Samuel
12. Richtarčík Adam
13. Šiska Radovan
16. Modla Jakub

  1. Vojtašeková Lucia
  2. Bičárová Dorotka
13. Hozzová Viktória
16. Regitková Adriana

Starší predžiaci:

  5. Uličný Martin
10. Hrivík Alexander
26. Leštinský Denis

  4. Pažáková Nina
  7. Burdíčková Milena
17. Patušová Ema

Mladší predžiaci:  

 2. Vrážel Dominik
11. Brutovský Filip
16. Vojtašek Samuel
19. Kapolka Marek
21. Husár Ján
26. Olekšák Juraj
31. Harabín Lukáš
34. Novotný Jakub
35. Choma Michal

5. Džadoňová Dušana

Zdroj: www.vslz.szm.com – 2012/2013 – Celkové poradie